člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > MAGAZÍN > Bulharská letoviska

Letoviska Bulharsko

Pohled na Primorsko

Letoviska v bulharsku

Primorsko

ubytování v BulharskuZnámé rekreační středisko, ležící 60 km od Burgasu je doslova českou oázou na bulharském pobřeží, mohutná výstavba z něj udělala v posledních letech známé moderní letovisko na evropské úrovni. Rozkládá se na poloostrově a obklopují jej dvě velké, velmi prostorné pláže, dlouhé několik kilometrů (severní a jižní) s jemným pískem, který místy tvoří i duny. Pláže jsou ohraničené krásnými dubovými lesy. Pozvolný přístup do moře z jižní pláže je vhodný i pro malé děti. Můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky, na jižní pláži pak najdete tobogán, různé stánky s občerstvením i nabídku různých sportovních aktivit, mezi které patří windsurfing, potápění, let rogalem, vodní lyže, vodní skůtry nebo i jízda na vodním banánu či trampolína pro děti. Kromě zmiňovaných vodních atrakcí si zde můžete zahrát tenis či pronajmout jízdní kola.

Do moře se v této oblasti vlévá Djavolska reka (Ďábelská řeka) a můžete navštívit přírodní rezervaci Ropotamo nebo skalní útvary Beglik Taš. V Primorsku je množství obchůdků, kaváren, barů, pizzerií a restaurací. Vyhlášené jsou místní diskotéky. Tato lokalita nabízí bohatou zábavu, ve kteroukoliv denní i noční dobu. Na kraji města je od loňského léta nový Aquapark - nabízející množství vodních atrakcí.

Všechny ubytovací kapacity jsou umístěné v klidnějších částech Primorska. Znamená to velkou výhodu oproti domům v centru, kde je ruch někdy až nadměrný.

Nápisy a jídelní lístky v češtině jsou zde běžným jevem, existuje tu dokonce i České informační centrum.ubytování Kiten

Kiten

Původně rybářská vesnice asi 60 km od Burgasu a 4 km od Primorska. Letovisko skýtá díky své poloze v blízkosti pohoří Stranža velmi příjemné a mimořádně zdravé klima. Vysoké fjordy lemující pobřeží na okraji města zvou milovníky potápění. Jsou zde dvě velké písečné pláže. Procházkou lze dojít na pláž Mládežnického klubu, kde je blízko sportovní areál s možností tenisu, volejbalu, košíkové a fotbalu. Středisko je též známé svým přístavem, kde působí jachtklub. Množství restaurací, kavárniček a diskoték nabízí bohatou zábavu i dlouho do noci.

Lozenec

Ubytování v Bulharsku - Lozenecje příjemné menší letovisko s krásnou romantickou pláží uprostřed nádherné přírody. Lozenec leží cca 70 km jižně od Burgasu na úpatí pohoří Strandža, uprostřed přírody plné vinic a fíkových hájů, toto místo předurčuje k romantickým procházkám či vyjížďkám na horských kolech, které jsou k dispozici v místních půjčovnách. Písečná pláž na okrajích lemovaná skalnatými útvary se stylovým plážovým barem a pozvolným vstupem do moře je vhodná také pro rodiny s dětmi. Na plážích je možno využít široké nabídky vodních sportů. Centrum letoviska nabízí celou řadu restaurací, obchůdků, barů, směnárnu, půjčovnu automobilů a motorek, jízdních kol a v hlavní sezóně také diskotéku. Příjemní místní lidé, romantické okolí a velmi příznivé cenové relace vytvářejí ideální podmínky pro trávení pohodové dovolené Bulharsko.

Sozopol

Ubytování v Bulharsku, SozopolSozopol je přímořské letovisko. Jeho historie se datuje až do antických dob. Na seznamu UNESCO je jako malebné historické centrum. Považuje se za nejhezčí a nejnavštěvovanější letovisko v Bulharsku. Žije zde 5000 stálých obyvatel. Rozkládá se na ostrově 32 km vzdálené jižně od Burgasu. Sozopol se dělí na dvě části – novou a starší. Nová část je rušnější, tvoří ji nově postavené hotely a vilky ve stráni. Je výborně vybavená pro cestovní ruch, můžete zde ochutnat kulinářské speciality i zažít noční život. Atmosféru přímořského letoviska dotváří malý přístav. Kromě sportovního vyžití nabízí například i archeologické muzeum nebo letní scénu. V posledních letech se staly velmi populárními potápěčské kurzy. Pláží je zde hned několik, pokrývá je zlatý písek, nejkrásnější je jižní pláž Charmanite.

Carevo

Carevo se rozkládá na úpatí pohoří Strandža. Je stvořeno pro romantické duše. Naleznete zde krásné moře, přírodu i historii. Carevo je rozloženo na dvou poloostrovech Černého moře, na ostrovech jsou krásné zátoky a pláže. Je to malé rybářské městečko s přístavem a klimatickými lázněmi. Carevo bylo mnohokrát přejmenováno. Příznivé klima dovoluje pěstování jižních rostlin. Městečko na Vás dýchne klidnou a blahobytnou atmosférou, nabídne kulturní vyžití i vycházky do krásné přírody. Výlety můžeme doporučit do pohoří Strandža. V roce 1995 bylo prohlášeno Národním parkem. Žije zde mnoho zajímavých druhů zvířat. Zahlédnout můžete vlka, orla, kojota, ryse, jestřába nebo například želvu. Zajímavá bude jistě návštěva Sozopolu nebo Burgasu. Velmi oblíbené jsou lodní výlety po moři. Pohoří tvoří četné jeskyně, krasové útvary, je rájem houbařů. Podívat se můžete i do horských vesnic s původní architekturou, místní obyvatelé Vám ukážou pár ze svých zvyků – např. chůzi po žhavých uhlících. Carevo bylo oblíbeným místem bulharské královské rodiny, dnes ho vyhledávají české celebrity.

 

Náš partner pro Chorvatsko: Ubytování v soukromí Chorvatsko