člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > DOVOLENÁ > Dovolená Carevo

Dovolená v Carevu

dovolená carevo

Letovisko Carevo se rozkládá na dvou menších poloostrovech vybíhajících do Černého moře, na kterých jsou krásné zátoky s plážemi. Carevo leží na úpatí pohoří Strandža a je jako stvořené pro romantickou dovolenou v Bulharsku. Město je největším přístavem na jih od Burgasu vzdáleného cca 70 km. V současné době je dovolená Carevo (Apartmány Željko - video (youtube)) poměrně frekventovaným jihobulharským přímořským cílem turistů nejen z Čech.

Původní starověké osídlení bylo v místech dnešní vesničky Lozenec. Během ottomanské nadvlády se však obyvatelstvo kvůli častým tureckým útokům přesunulo do míst, kde se dnes nachází staré město Careva. Tehdy bylo známo pod jménem Vasilico. Roku 1882 bylo zničeno rozsáhlým požárem a znovu vybudováno ve své dnešní podobě.

Centrum města Carevo má klidnou a blahobytnou atmosféru a na rozdíl od okolních letovisek  působí městským stylem. Město je známo svou pohostinností, vynikajícími službami, množstvím zábavních podniků, kaváren a restaurací a také výborně zásobeným trhem s produkcí místní zeleniny a čerstvých ryb. Carevo je současně i lázeňským centrem. Nachází se zde klimatické lázně. Zvlášť pěkné v Carevu jsou večerní procházky pobřežním parkem a promenádou s výhledem na překrásně osvětlený přístav, až na konec poloostrova ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie z roku 1825. Ve městě můžete vidět také kostely Sv. cara Borise (Sveto car Boris), Sv. Trojice (Světa Trojica) a Sv. Jiří. Mezi oblíbené dovolené v Bulharsku také patří dovolená v Primorsku, dovolená v Lozenci či dovolená v Kitenu.

Dovolená v Carevu

je výhodnou lokalitou kvůli možnosti různých procházek do okolí. Kromě téměř pustého rozmanitého pobřeží (na jih k Varvaře, na sever k Lozenci) tu jsou západně kopce. U Careva už je pohoří Strandža velmi výrazné.

Z jižní strany poloostrova je v zálivu přístav a na severní straně středně velká pláž. Carevo nabízí ke koupání i mnoho menších zátočin, obklopených zelení, které si uchovaly svou původní přírodní krásu. Příjemné koupání nabízí i zalesněná zátoka s kempem Arapia, na jih od města je pláž a tábořiště Nestinarka.

Shlédněte naši nabídku ubytování v Carevu - klikněte ZDE

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Carevu

Hotel Abriexia Carevo

Rodinný hotel nacházející se v Carevu - v prestižní čtvrti Vasiliko, pouhých 60 metrů od moře. Je ideální pro milovníky příjemné, klidné, aktivní i romantické dovolené. Panorama hotelu dotváří pohoří... Hotel Abriexia

Délka pobytu: 7 nocíDoprava: letecká Cena od: 1,-Kč

Více Ceník