člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > DOVOLENÁ > Dovolená Kiten

Dovolená Kiten 2017

Dovolená v Kitenu

Kiten je město v jihovýchodním Bulharsku, ležící v Burgaské oblasti, cca 55 km jižně od Burgasu. Město je situováno na malém slunném poloostrově vzdáleném pouhých 5 km od Primorska. Současné městečko je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza, která ležela na samé špici poloostrova. Římany byla zvána Oroudiza. Místo bylo opuštěno v době turecké nadvlády a znovu osídleno až v době nového bulharského státu v roce 1931, většího rozvoje se Kiten dočkal až s příchodem turistického ruchu v 70. letech.

Dovolená Kiten - místo které Vás dostane

Jedná se o příjemné poklidné městečko, kde si můžete odpočinout stranou od velkoměstského ruchu i masové turistiky. Na své si na dovolené v Kitenu přijdou nejen rodiny s dětmi, ale i rybáři, potápěči nebo jachtaři. dovolená KitenV Kitenu najdete bohatou nabídku tradičních bulharských restaurací, kaváren, desítky malých obchůdků, ale i jachtařský klub a diskotéky. Na plážích je k dispozici široká nabídka nejrůznějších atrakcí a vodních sportů. V Kitenu nechybí ani tenisové kurty, ale také internetové kavárny, lékárna, bankomaty a další služby. Kromě nabídky dovolené v Kitenu doporučujeme nejoblíbenější nabídku dovolená v Primorsku.

Průměrná teplota a pláže v Kitenu

Dovolená KitenPrůměrná teplota v Kitenu v červenci je 28 °C. Díky spojení moře, okolních lesů a nádherné přírody vyniká opravdu zdravým klimatem. Z jihu i ze severu je letovisko Kiten lemováno působivými zátokami obklopenými nedotčenou přírodou. Pláže nabízejí kromě jemného, téměř bílého písku i veškeré vybavení, včetně možností vodních sportů. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky a i stánky s občerstvením. Oblíbenou zátokou na dovolené v Kitenu je Atliman. Severní pláž je výrazně menší než jižní, ovšem díky zalesněným útesům v okolí atraktivnější.

Kiten, stejně jako Primorsko, je hojně vyhledávaným letoviskem českých turistů na dovolené v Bulharsku. Oblíbená je ale také dovolená v Lozenci. České turisty čeká v Kitenu prakticky domácí prostředí - čeština je slyšet takřka na každém kroku, nápisy i jídelníčky v restauracích jsou poskytovány v českém jazyce.

dovolená KitenSamotný Kiten není bohatý na pamětihodnosti a tak turisté podnikají za památkami výlety do nedalekého Primorska nebo Sozopolu.

Vaši vysněnou dovolenou v Kitenu si najdete na stránce: ubytování Kiten

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Kitenu

Penzion Gergana**+ Kiten

Moderní vila nacházející se v samém srdci Kitenu, 400 metrů od vyhledávané jižní pláže. V těsné blízkosti penzionu jsou obchody, banka, restaurace a bary. Tato výhodná poloha bude vítaná především kl... Penzion Gergana**+

Více Ceník

Vila Kostovi** Kiten

Moderní Vila Kostovi se nachází se v klidné rezidenční části letoviska Kiten. Centrum města je vzdálené 100 metrů, jižní pláž s pozvolným vstupem do moře 350 metrů. V celém objektu je možno využívat ... Vila Kostovi**

Více Ceník