člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > DOVOLENÁ > Dovolená Sozopol

Dovolená Sozopol

Dovolená Sozopol

Dovolená SozopolMěsto Sozopol leží v burgaské oblasti, ve starověku bylo známé jako Apollonia. Leží na poloostrově 32 km jižně od Burgasu. Sozopol (Apartmány Željko - video (youtube)) je jedním z nejhezčích a nejnavštěvovanějších letovisek Bulharska. Dovolená Sozopol je po Primorsku nejčastějším cílem českých turistů na dovolené v Bulharsku.

Stará část města Sozopol byla roku 1970 vyhlášena architektonickou a historickou rezervací, chráněnou UNESCEM. Její křivolaké úzké uličky vyzařují neopakovatelnou atmosféru a osobitost. Zástavbu tvoří množství původních starých typických černomořských domů z 18. a 19. stol. s kamennou podezdívkou a dřevěnými vysunutými patry, těsně semknutými jeden k druhému, zahrádky s vinnou révou a fíkovníky a malebná zákoutí. Posedět můžete v některé z romantických hospůdek přímo nad útesy a pozorovat rybáře vyplouvající na moře. Najdete zde také kostely Sv. panny z 15. stol., Sv. Zosima, Sv. Cyrila a Metoděje z 19. stol., archeologické muzeum a uměleckou galerii.

Dovolená SozopolNová část Sozopole leží na pevnině a je podstatně rušnější. Nazývá Charmanite a je označována jako předměstí. Je výrazně větší než samotné staré město na poloostrově. Tvoří ji především nově zbudované hotely a vilky ve stráni nad poloostrovem, které jsou cílem a přechodným domovem českých turistů na dovolené v Sozopolu. Najdete zde veškerou turistickou vybavenost, desítky krámků a restaurací nabízejících vynikající bulharskou kuchyni i bohatý noční život se spoustou hudby a tance v místních diskotékách. Atmosféru Sozopolu dotváří malý přístav. Příjemný bulharský večer ale můžete strávit i v letním divadle, kde se konají nejrůznější koncerty a festivaly. Za návštěvu stojí i Archeologické muzeum. K dispozici rekreantům na dovolené v Sozopolu je také lékárna, poliklinika, pošta, směnárna, bankomat a další služby. 

dovolená SozopolSozopol nabízí dvě hlavní pláže. Městská pláž Sozopol se nachází bezprostředně v sousedství starého města a centrálního parku a je využívanější ze dvou městských pláží. Druhá pláž, přiléhající na jihu k předměstí, už je volnější, leží nedaleko malého rybářského přístavu. Obě pláže jsou pokryté nádherným zlatým pískem a nabízejí široké možnosti vodních sportů, půjčoven, atrakcí pro děti i dospělé, včetně tobogánu apod.. Jižní pláž je široká, asi 2 km dlouhá s nádherně čistou vodou. Velmi populární jsou zde i potápěčské kurzy.

Centrální park města Sozopol se nachází v místě, kde poloostrov přechází v pevninu a je nejživější částí města. V parku je spousta fontánek, kostely a amfiteátr, který je volně přístupný. V parku stojí i budova námořní akademie.

Doporučujeme Vám ale zhlédnout nejbližší okolní letoviska, např. ubytování v Černomorci nebo Primorsku.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Sozopolu

Penzion Veronika Sozopol

Penzion Veronika nabízí komfortní ubytování, několik desítek metrů od Starého města. Penzion se nachází v novém Sozopolu.Centrum Nového Města je vzdálené cca 300 metrů a Starého Města cca 900 metrů. ... Penzion Veronika

Více Ceník

Hotel Hera*** Sozopol

Komfortní hotel s příjemnou atmosférou se nachází poblíž historické části městečka Sozopol a písečné pláže Charmanite. Hotel se nachází v jižní části nového Sozopolu. Hotel Hera***

Délka pobytu: 7 nocíDoprava: letecká Cena od: 9.990,-Kč

Více Ceník