člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > MAGAZÍN > Nakupování, placení, smlouvání

Nakupování, placení, smlouvání

Sozopol - památky

JaK TO CHODÍ V bULHARSKU - NAKUPOVÁNÍ, SMLOUVÁNÍ, PLACENÍ

Jestliže si chcete něco koupit na pláži či u pouličních stánků, je dobré mít u sebe drobné, vyhnete se tak problémům, že prodejci nemají na vrácení či vám nasypou spoustu drobných, které vám utrhnou kapsu u kalhot.
Jelikož je Bulharsko poměrně blízko Turecku, je zde možné smlouvat, avšak jen u stánkového prodeje, v obchodech to nedoporučujeme.
V restauraci se můžete setkat, že vám číšník donese účet a odejde. Očekává, že peníze necháte ležet na tácu, samozřejmě i se spropitným, které činí asi 10%. I proto je dobré mít u sebe drobné.

Bulharsko

Bulharsko prozatím nevstoupilo do Schengenského prostoru, tudíž v Bulharsku zůstává povinnost absolvovat hraniční kontroly. Do Bulharska můžete vstupovat na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.
Při vstupu do Bulharska není již na občanech EU požadováno prokazování dostatečného množství peněžních prostředků pro pobyt.

Ze země můžete vyvážet například:
800 ks cigaret, 400 ks cigár, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 litrů destilátu, 90 litrů vína (max. 60 litrů perlivého vína), 110 litrů piva, 500 g kávy nebo 200 g kávového extraktu, 100 g čaje nebo 40 g čajového extraktu, 50 ml parfému nebo 250 ml toal. vody. Uvedené množství nedoporučujeme překročit, jelikož by se Vám dovolená Bulharsko mohla po náhodné kontrole nepříjemně prodražit.

 

Fotogalerie