člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > MAGAZÍN > Města v Bulharsku > Sozopol

Sozopol

Staré město Sozopol
Sozopol na pobřeží Černého moře v Bulharsku se datuje do doby bronzové. Město se nachází asi 35 km od letiště Burgas takže je na dosah a je ideálním místem pro relaxační dovolenou v Sozopolu.

Staré město Sozopol

Bulharský Sozopol (Apartmány Željko - video (youtube)) na pobřeží Černého moře se datuje do doby bronzové. Město se nachází asi 35 km od letiště Burgas, takže je na dosah a je ideálním místem pro relaxační dovolenou v Sozopolu.

Kotva symbol Sozopolu

V Sozopolu se našlo mnoho nálezů, které naznačují, že město bylo v minulosti rušným přístavním městem a to už od starověku. Symbolem města dodnes zůstává kotva.

Starý vs. nový Sozopol

Dnes je Sozopol rozdělen na staré a nové město a je velmi oblíbenou destinací pro turisty v letních měsících, zejména od května do září. Nové město je malé, ale plné hotelů, obchodů a restaurací. Co je nejdůležitější zmínit, najdete zde opravdu skvělé pláže! 

Staré město se svými dlážděnými ulicemi a tradičními bulharskými dřevěnými budovami vytváří nádherný kontrast a je ideálním místem pro vychutnání si romantické večeře a následně příjemné večerní procházky.

Najdete zde oblíbená střediska. Mnoho z nich má vlastní pláže s nezapomenutelným výhledem na záliv města. Ubytování v Sozopolu nabízí nejrůznější služby a kvalitu za opravdu rozumné ceny!

Romantika během letních večerů

Stejně jako starobylé město Nessebar, které je vzdáleno kolem 60 km, jsou v Sozopolu nejkrásnější letní večery. O Bulharsku je známo, že má krásné prostředí, příjemný šum moře, chutné jídlo a hudební zábava, které nabádají turisty k návštěvě tohoto krásného města Sozopol.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější Ubytování v Sozopolu

Penzion Veronika Sozopol

Penzion Veronika nabízí komfortní ubytování, několik desítek metrů od Starého města. Penzion se nachází v novém Sozopolu.Centrum Nového Města je vzdálené cca 300 metrů a Starého Města cca 900 metrů. ... Penzion Veronika

Více Ceník

Hotel Hera*** Sozopol

Komfortní hotel s příjemnou atmosférou se nachází poblíž historické části městečka Sozopol a písečné pláže Charmanite. Hotel se nachází v jižní části nového Sozopolu. Hotel Hera***

Více Ceník

Hotel Lazuren Brjag** Sozopol

Velice oblíbený rodinný hotýlek nabízí příjemné posezení v místní restauraci s vynikající kuchyní. Hotel se nachází v centru starého Sozopolu, v pěkné části rybářského přístavu. nabízí krásný výhled ... Hotel Lazuren Brjag**

Více Ceník

Penzion Conevi Sozopol

Ubytování v Sozopolu rodinného typu s krásným výhledem na záliv a Staré Město. Nové Město je vzdálené cca 350 metrů a Staré Město cca 900 metrů. Ubytování se nachází v Novém Městě. Penzion Conevi

Více Ceník