člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Carevo

Ubytování Carevo

ubytování v carevu

Carevo leží na úpatí pohoří Strandža, je jako stvořené pro romantické duše. Nabízí odpočinek u moře, přírodu a historii. Carevo se rozkládá na dvou poloostrovech Černého moře, na kterých jsou krásné zátoky s plážemi. Toto rybářské městečko s přístavem a cca 6000 obyvateli je známým lázeňským střediskem v Bulharsku (klimatické lázně).

Název letoviska se často měnil. V dávných dobách se v Carevu nacházela stará řecká kolonie Vasiliko, poté městečko na počest cara Borise III dostalo název Carevo. Roku 1948 byl název změněn na Mičurin – podle významného botanika. Díky příznivému klimatu se zde nachází stanice pro pěstování jižních rostlin. Pod tímto jménem  je letovisko stále známé, i když se od roku 1991 oficiálně vrátilo k názvu Carevo. Bulharsko / Carevo je příjemná a velmi dobře udržovaná prázdninová destinace s mnohým kulturním a přírodním vyžitím. Centrum Careva má velmi klidnou a blahobytnou atmosféru a na rozdíl od okolních letovisek působí jakoby  městským stylem.

Ubytování Carevo

ubytování CarevoV letovisku Carevo Vám můžeme zajistit ubytování na rodinném hotelu Abriexia, ve kterém můžete využít nabídku snídaní, obědy a večeře můžete vyzkoušet v některé z mnoha místních restaurací. Samozřejmostí jsou profesionální delegátské služby přímo na tomto hotelu. Delegáti Vám také nabídnout spoustu výletů do okolí Careva ale také například do Instanbulu.

Jistě stojí za to udělat si výlet do pohoří Strandža, které bylo roku 1995 prohlášeno národním parkem. Je jednou z nejméně objevených oblastí Bulharska a oplývá četnými druhy divokých zvířat jako např. rys, kojot, vlk, orel, jestřáb, želva, ....
Další možnosti výletů - do starobylého města Sozopol, za nákupy do Burgasu, příp. lodní výlety po moři. Vše je možné objedat na místě v Carevu - přímo na pobytovém místě, po dohodě s česky mluvícím delegátem.

Pohoří je vhodné k objevování např. jeskyní, krasových útvarů, pozůstatků dávných Thráckých civilizací, ale i k houbaření. Velmi zajímavé jsou horské vesnice s původní architekturou, kde obyvatelé stále dodržují staré zvyky – např. chůzi na žhavých uhlících.Carevo bylo oblíbeným místem bulharské královské rodiny. Stalo se oblíbeným místem pro české celebrity, těší se stále větší přízni turistů a je optimálním místem pro strávení vaší dovolené v Bulharsku.

Mezinárodní přístav malých osobních lodí, fotbalový stadion, tenisové kurty, krásné zátoky v okolí, lovectví, jezdectví, sportovní závody jachet, windsurfingu, potápění, ale i kulturní a společenské akce tak zařadily Carevo mezi moderní a oblíbené Bulharské letovisko. Ubytování v Carevu tak můžeme doporučit klientům všech věkových kategorií vyhledávající poklidné místo. Pro více informací o dovolené v Carevu klikněte ZDE

Počasí v Carevu

Počasí v Carevu je podobné jako v ostatních letoviscích v jižní části Bulharska. V létě se teploty vyšplhají na něco málo přes 30 stupňů Ceslsia, teplota moře je ideální pro plavání. V červnu, zejména na začátku sezóny je moře osvěžující, v hlavní sezóně však dosahuje jeho teplota i přes 26 stupňů Celsia. Počasí v Bulharsku všeobecně vyhovuje rodinám s dětmi. Nenastydnou a zároveň nejsou vytaveni extrémním teplotám. Sluníčko svítí téměř celý den, na začátku sezóny v průměru 7 hodin denně, v hlavní sezóně hodin až deset.

Doprava z letiště do Careva:
Zajistíme Vám transfer z letiště Burgas až k apartmánům v Carevu. (70 km.)

Carevo webkameru můžete sledovat Zde.

SK VERZE - Bulharsko Carevo

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Hotely Carevo

Městečko Carevo je nejen klimatickými lázněmi, ale také krásným turistickým letoviskem, do nějž přijíždí v letní sezóně tisíce turistů na svou letní dovolenou v Bulharsku. Carevo je též rybářským městečkem a ideálním místem pro ... Více

Nejoblíbenější ubytování v Carevu

Hotel Abriexia Carevo

Rodinný hotel nacházející se v Carevu - v prestižní čtvrti Vasiliko, pouhých 60 metrů od moře. Je ideální pro milovníky příjemné, klidné, aktivní i romantické dovolené. Panorama hotelu dotváří pohoří... Hotel Abriexia

Délka pobytu: 7 nocíDoprava: letecká Cena od: 1,-Kč

Více Ceník