člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černomorec

Dovolená Černomorec

Dovolená v Černomorci

Černomorec je oblíbené letovisko v jihovýchodním Bulharsku ležící na pobřeží Černého moře. Administrativně spadá pod občinu Sozopol v burgaské oblasti. Černomorec se nachází zhruba 24 km jihovýchodně od Burgasu, v jižní části burgaského zálivu, který je zároveň největším zálivem bulharského černomořského pobřeží. Do roku 1951 bylo letovisko známo pod názvem Sveti Nikola.

Letovisko je malým městečkem s příjemnou atmosférou, mnoha hospůdkami a parky, ideální pro strávení skvělé dovolené v Černomorci. V okolí městečka jsou pastviny, které jsou zároveň hranicí Černomorce. Přímo v Černomoci najdete pravé bulharské stánky se zeleninou, nejrůznější stánky s místními specialitami a vždy dobře naladěné místní obvytele. Dovolená Černomorec je častou volbou českých turistů a každoročně jej navštěvují ve velkém množství a to především z důvodu příjemného prostředí a nízkým cenám. Co však v Černomorci nenajdete, jsou památky. Není však problém za památkami vyrazit do nedalekého Sozopolu, který nadchne všechny milovníky historie a památek.

Pláže v Černomorci

Dovolená ČernomorecČernomorec turistům nabízí výběr hned ze čtyř pláží, ze kterých je současně nádherný výhled na pohoří Strandža. Klid a odpočinek najdete na jižním konci Burganské zátoky, kde jsou skalnaté mysy, které jakoby odřízly tuto oblast od okolního světa. Nejbližší pláž je kratší a užší a bývá tak v plné sezóně poměrně dosti obsazena. Doporučujeme zajít si na jednu ze vzdálenějších pláží, kde si každý pohodlně najde své místečko pro příjemný relax a odpočinek.

Všechny pláže v Černomorci jsou ovšem krásné, písčité s pozvolným vstupem do vody a tedy vhodné i pro rodiny s menšími dětmi. Moře je tu průzračné a krásně čisté.

Dovolená ČernomorecZ místní autobusové zastávky můžete během dovolené v Černomorci vyrazit na výlet do Burgasu či Sozopolu, kam spoje z místního "autobusáku" ("Avtogara" - název zastávky) jezdí velmi často. Do Sozopole se však můžete dostat i po moři a to přímo z pláží, kde je k dispozici mořské taxi.
Pokud jsou ubytovací kapacity ve vámi zvoleném termínu vyprodány, pak Vám určitě doporučíme stránky dovolená Primorsko a dovolená Lozenec.

V Černomorci nabízíme ubytování v hotelu Adena a hotelu Kosko, které jsou cenově dostupné a vyhoví i velmi náročnější klientele. Zde můžete zhlédnout naši nabídku ubytování Černomorec.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Černomorci

Hotel Adena*** Černomorec

Moderní hotel otevřený v roce 2011 se nachází v naprosto klidné rezidenční části letoviska Černomorec zhruba 500 m od centra a 250 m od centrální pláže. Hotel je vybaven recepcí, výtahem, krás... Hotel Adena***

Více Ceník

Hotel Kosko*** Černomorec

Moderní, příjemný hotel nacházející se v srdci letoviska, přibližně 350 metrů od pláže. V hotelu je recepce, restaurace, bar, Wi-Fi zdarma, venkovní terasa s bazénem (lehátka zdarma). Ubytovat se m... Hotel Kosko***

Více Ceník