člen skupiny Travel AGENCY

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Bulharsku > DOVOLENÁ > Dovolená Primorsko

Dovolená Primorsko 2017

Dovolená v Primorsku 2017

Primorsko je malé městečko v jihovýchodním Bulharsku v části burgaské provincie. Leží přibližně 52 km jižně od Burgasu na malém poloostrově při pobřeží Černého moře na úpatí Strandských vrcholů. Dovolená Primorsko je nejoblíbenější volbou českých turistů mířících na dovolenou do Bulharska. Pobřeží v okolí Primorska je poseto troskami velkých starobylých měst - určitě doporučujeme shlédnou v rámci Vaší dovolené v Primorsku. Nejdéle se udrželo město Ranuli. Zbytky městských hradeb dnes ohraničují plochu asi 30 hektarů. Podle historiků se jedná o jedno z největších pevnostních měst v Bulharsku. V době svého rozkvětu bylo centrem této oblasti. Na pobřeží či plážích Primorska se dají často najít omleté malé kousky staré keramiky.

Pláže v Primorsku

Dovolená PrimorskoPrimorsko má dvě dlouhé pláže na severu a jihu, podle čehož nesou i své označení - Jižní pláž, Severní pláž. Jižní pláž je vhodnější pro rodiny s malými dětmi. Pláže jsou kvalitní, voda čistá a moře mělké. Vstup do moře je velmi pozvolný, i několik desítek metrů od břehu zde malí neplavci bez problémů dosáhnou na písčité dno. Moře je tu navíc po celý den velice klidné, skoro připomínající rybník. Naproti tomu u severní pláže je moře mnohem bouřlivější. Zatímco dopoledne zde běžně visí zelená vlajka na znamení, že do moře je vstup povolen i s nafukovacími matracemi, odpoledne se skoro pravidelně začíná vzdouvat. Plavčíci, kteří jsou zde opravdu hodně aktivní, vyvěsí žlutou vlajku, varující, že do moře se nesmí vstupovat s žádnými nafukovacími předměty včetně plavacích kol pro děti. Poté chodí po břehu a pískají na všechny, kteří zákaz poruší.

dovolená PrimorskoUbytování zde už desítky let nabízejí i soukromníci ve svých domech. Na rostoucí zájem turistů zareagovali po svém. Za posledních deset let ovšem v Primorsku vyrostly desítky moderních ubytovacích zařízení. Z městečka, které ještě před deseti lety vypadalo díky starým domům s oprýskanými fasádami, rozbitým silnicím a chodníkům zchátrale a levně, se stalo vskutku příjemné místo pro letní dovolenou. Primorsko se stalo moderním a vyhledávaným letoviskem, které hostům nabízí kvalitní ubytování v nových a moderních hotelích s perfektními službami.

Dovolenou v Primorsku tedy můžeme s klidným svědomím doporučit široké klientele, každý si tu určitě najde to, co očekává.

Aktuální předpověď počasí pro Primorsko naleznete ZDE.

Možností, kam na dovolené v Primorsku

vyrazit na výlet je opravdu mnoho. Jste-li milovníkem skluzavek a tobogánů, neměli byste na své dovolené v Primorsku vynechat návštěvu místního aquaparku. Aquapark je velmi moderní a jedním z nejnovějším v Bulharsku vůbec.
Nejen pro děti bude atraktivní výlet lodí po řece Ropotamo, která ústí do moře severně od Primorska. Tipy pro výlety v Bulharsku najdete na příslušné stránce.

Za památkami můžete vyrazit do nedalekého Sozopolu nebo o něco vzdálenějšího Nesebaru.

Ubytování PrimorskoKlikněte na odkaz: ubytování Primorsko a prohlédněte si naši nabídku ubytování v tomto letovisku. Vaši dovolenou v Bulharsku připravujeme také ve spolupráci s CK BonTon


[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Primorsku

Rezidence Blíženci*** Primorsko

Jeden z nejoblíbenějších rodinných hotelů v Primorsku se nachází v jeho rezidenční části přímo u severní pláže (cca 80 metrů) a pouhých 300 metrů od centra letoviska. Hotel je umístěn v první řadě od... Rezidence Blíženci***

Více Ceník

Hotel Penelope*** Primorsko

Moderní rodinný hotýlek Penelope je situovaný v nové rezidenční části Primorska, cca 300 m od centra letoviska (vedle rodinného hotelu Blíženci) a 80 m od dlouhé severní pláže s jemným, zlatě zbar... Hotel Penelope***

Více Ceník